0805N150J100CT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Würth Elektronik
In Stock: 6,302
Vishay Vitramon
15 pF ±5% 10V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
0805N150J100CT
DigiKey Part Number
1292-0805N150J100CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0805N150J100CT
Description
CAP CER 15PF 10V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
0805N150J100CT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)