0805F823Z160CT is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 11,170
Datasheet
Image for 0805F823Z160CT is not available
0805F823Z160CT
DigiKey Part Number
1292-0805F823Z160CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0805F823Z160CT
Description
CAP CER 0.082UF 16V Y5V 0805
Customer Reference
Detailed Description
0.082 µF -20%, +80% 16V Ceramic Capacitor Y5V (F) 0805 (2012 Metric)
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Part Status
Obsolete
Tolerance
-20%, +80%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)