0805B471K201CT
DigiKey Part Number
1292-0805B471K201CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0805B471K201CT
Description
CAP CER 470PF 200V X7R 0805
Detailed Description
470 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
0805B471K201CT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)