0603N3R3D500CT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
Parametric Equivalent
Würth Elektronik
In Stock: 889
Datasheet
KEMET
In Stock: 932
KEMET
In Stock: 11,728
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
3.3 pF ±0.5pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
0603N3R3D500CT
DigiKey Part Number
1292-0603N3R3D500CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0603N3R3D500CT
Description
CAP CER 3.3PF 50V C0G/NP0 0603
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.5pF
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)