0603N390J201CT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
39 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
0603N390J201CT
DigiKey Part Number
1292-0603N390J201CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0603N390J201CT
Description
CAP CER 39PF 200V C0G/NP0 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
0603N390J201CT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)