0603N332G160CT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
3300 pF ±2% 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
0603N332G160CT
DigiKey Part Number
1292-0603N332G160CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0603N332G160CT
Description
CAP CER 3300PF 16V C0G/NP0 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
0603N332G160CT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)