0603N0R7D500CT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
0.7 pF ±0.5pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
0603N0R7D500CT
DigiKey Part Number
1292-0603N0R7D500CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0603N0R7D500CT
Description
CAP CER 0.7PF 50V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
0603N0R7D500CT Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±0.5pF
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)