0402B681K100CT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Würth Elektronik
In Stock: 10,184
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 3,660
Datasheet
KEMET
KYOCERA AVX
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
680 pF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
0402B681K100CT
DigiKey Part Number
1292-0402B681K100CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0402B681K100CT
Description
CAP CER 680PF 10V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
0402B681K100CT Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)