0201B821K500CT is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
In Stock: 8,040
Cal-Chip Electronics, Inc.
In Stock: 10,798
Datasheet
Murata Electronics
820 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
0201B821K500CT
DigiKey Part Number
1292-0201B821K500CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0201B821K500CT
Description
CAP CER 820PF 50V X7R 0201
Detailed Description
EDA/CAD Models
0201B821K500CT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)