0201B391J250CT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 12,512
Datasheet
390 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
0201B391J250CT
DigiKey Part Number
1292-0201B391J250CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0201B391J250CT
Description
CAP CER 390PF 25V X7R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
0201B391J250CT Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)