0201B221K160CT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 6,113
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 9,778
Datasheet
Samsung Electro-Mechanics
KYOCERA AVX
Vishay Vitramon
220 pF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
0201B221K160CT
DigiKey Part Number
1292-0201B221K160CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0201B221K160CT
Description
CAP CER 220PF 16V X7R 0201
Detailed Description
EDA/CAD Models
0201B221K160CT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)