VC-106-70-3 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 345-1565-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | VC-106-70-3 |
Description | VAPOR CHAMBER RECT 3X70X106MM |
Customer Reference | |
Detailed Description | Vapor Chamber Rectangular |
Datasheet | Datasheet |
Category | Power - Cooling 150W |
Manufacturer Wakefield Thermal Solutions | Thermal Resistance 0.150°C/W |
Series | Length 4.173" (106.00mm) |
Packaging Box | Width 2.756" (70.00mm) |
Part Status Active | Height 0.118" (3.00mm) |
Type Vapor Chamber | Operating Temperature 40°C ~ 140°C |