OMNI-UNI-30-75-D
DigiKey Part Number
345-1575-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OMNI-UNI-30-75-D
Description
HEATSINK TO-247 TO-264 TO-220
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink TO-220, TO-247, TO-264 Aluminum Board Level, Vertical
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
OMNI-UNI-30-75-D Models
Category
Shape
Rectangular, Fins
Mfr
Length
2.953" (75.00mm)
Series
Width
1.181" (30.00mm)
Packaging
Bulk
Fin Height
2.362" (60.00mm)