HPLC-RM-200
DigiKey Part Number
345-1730-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HPLC-RM-200
Description
RACK MOUNT CHILLER 200W
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Active, Recirculating Chiller 100 ~ 240VAC 200 W
Category
Voltage
100 ~ 240VAC
Manufacturer
Wakefield Thermal Solutions
Operating Temperature
10°C ~ 35°C
Series
Dimensions - Overall
19.06" L x 13.54" W x 6.93" H (484.0mm x 344.0mm x 176.0mm)
Packaging
Box
Ratings
CE, UL
Part Status
Active
Features
Temperature Control
Product Type
Active, Recirculating Chiller
Base Product Number
Power - Cooling
200 W