CD-02-05-C-46
DigiKey Part Number
345-1712-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CD-02-05-C-46
Description
THERM PAD 46X46MM ORANGE
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Orange 46.00mm x 46.00mm Square
Category
Thickness
0.0030" (0.076mm)
Manufacturer
Wakefield Thermal Solutions
Material
Phase Change Compound
Series
Backing, Carrier
Polyimide
Packaging
Bulk
Color
Orange
Part Status
Active
Shelf Life
Indefinite
Type
Pad, Sheet
Storage/Refrigeration Temperature
95°F (35°C) or Below
Shape
Square
Base Product Number
Outline
46.00mm x 46.00mm