910-40-2-23-2-B-0
910-40-2-23-2-B-0
910-40-2-23-2-B-0
DigiKey Part Number
345-1161-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
910-40-2-23-2-B-0
Description
HEATSINK 40X40X23MM PIN
EDA/CAD Models
910-40-2-23-2-B-0 Models
Category
Length
1.575" (40.00mm)
Mfr
Width
1.575" (40.00mm)
Series
Fin Height
0.892" (22.65mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
2.00°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural
8.30°C/W