658-25ABT3
658-25ABT3
658-25ABT3
DigiKey Part Number
345-1096-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
658-25ABT3
Description
HEATSINK CPU 28MM SQ BLK W/TAPE
Detailed Description
Heat Sink BGA Aluminum 2.0W @ 40°C Top Mount
Category
Length
1.100" (27.94mm)
Mfr
Width
1.100" (27.94mm)
Series
Fin Height
0.250" (6.35mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise
2.0W @ 40°C
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
5.00°C/W @ 500 LFM