647-15ABPE
647-15ABPE
647-15ABPE
DigiKey Part Number
345-1224-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
647-15ABPE
Description
HEATSINK TO-220 W/PINS BLK 1.5"
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink TO-220 Aluminum 6.0W @ 37°C Board Level, Vertical
Category
Length
1.500" (38.10mm)
Mfr
Width
1.650" (41.91mm)
Series
Fin Height
1.000" (25.40mm)
Packaging
Bulk
Power Dissipation @ Temperature Rise
6.0W @ 37°C
Part Status
Active
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
3.50°C/W @ 200 LFM