VZ6DH2B1501851
DigiKey Part Number
1670-VZ6DH2B1501851-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VZ6DH2B1501851
Description
VIBRATION ERM MTR 11K RPM 1.2G
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
DC Motor Vibration, ERM (Haptic) 11000 RPM 3VDC
Category
Voltage - Rated
3VDC
Manufacturer
Vybronics Inc
RPM
11000 RPM
Series
Size / Dimension
Rectangular - 0.268" x 0.270" (6.80mm x 6.85mm)
Packaging
Tray
Length - Shaft and Bearing
0.185" (4.70mm)
Part Status
Active
Termination Style
Pressure Contact
Type
DC Motor
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C