Image for Y408322K6000T9R is not available
Y408322K6000T9R
DigiKey Part Number
804-Y408322K6000T9R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y408322K6000T9R
Description
FRSG1206 22K600 TCR2.5 0.01% S T
Detailed Description
22.6 kOhms ±0.01% 0.3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Non-Inductive Metal Foil
Temperature Coefficient
±2.5ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 225°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.025" (0.64mm)