Y402556K2000T9W is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
56.2 kOhms ±0.01% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Non-Inductive Metal Foil
Y402556K2000T9W
DigiKey Part Number
804-Y402556K2000T9W-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y402556K2000T9W
Description
FRSM2010 56K200 TCR0.2 0.01% S W
Detailed Description
Temperature Coefficient
±0.2ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Size / Dimension
0.198" L x 0.097" W (5.03mm x 2.46mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.025" (0.64mm)