Y4023350R000Q9R
DigiKey Part Number
Y4023-350DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Y4023-350DCT-ND - Cut Tape (CT)
Y4023-350DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y4023350R000Q9R
Description
RES SMD 350 OHM 0.02% 0.3W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
350 Ohms ±0.02% 0.3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
Y4023350R000Q9R Models
Category
Features
Moisture Resistant, Non-Inductive
Mfr
Temperature Coefficient
±0.2ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.025" (0.64mm)