Y16274K99000Q15R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
VPG Foil Resistors
In Stock: 0
Datasheet
4.99 kOhms ±0.02% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Non-Inductive Metal Foil
Y16274K99000Q15R
DigiKey Part Number
804-Y16274K99000Q15R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y16274K99000Q15R
Description
V/N 303137U 4K9900 0.02% B T 155
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Features
Non-Inductive
Mfr
Temperature Coefficient
±0.2ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.198" L x 0.097" W (5.03mm x 2.46mm)
Power (Watts)
Height - Seated (Max)
0.025" (0.64mm)