Y1625412R000D23W
DigiKey Part Number
804-Y1625412R000D23W-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y1625412R000D23W
Description
V/N 303135 412R00 0.5% B W 15557
Detailed Description
412 Ohms ±0.5% 0.3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Non-Inductive Metal Foil
Temperature Coefficient
±0.2ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Power (Watts)
Height - Seated (Max)
0.025" (0.64mm)