Y16251K06000B0W is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1.06 kOhms ±0.1% 0.3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Non-Inductive Metal Foil
Y16251K06000B0W
DigiKey Part Number
804-Y16251K06000B0W-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y16251K06000B0W
Description
VSMP1206 1K0600 TCR0.2 0.1% B W
Detailed Description
Temperature Coefficient
±0.2ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Power (Watts)
Height - Seated (Max)
0.025" (0.64mm)