Y0707100R000T9L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
VPG Foil Resistors
In Stock: 0
Parametric Equivalent
VPG Foil Resistors
In Stock: 9
Datasheet
100 Ohms ±0.01% 0.4W Through Hole Resistor Radial Non-Inductive Metal Foil
Y0707100R000T9L
DigiKey Part Number
Y0707100R000T9L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y0707100R000T9L
Description
RES 100 OHM 0.01% 0.4W RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Composition
Mfr
Features
Non-Inductive
Series
Temperature Coefficient
±0.2ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Size / Dimension
0.250" L x 0.080" W (6.35mm x 2.03mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.310" (7.87mm)