Y00899R00000BR23R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
VPG Foil Resistors
In Stock: 0
Datasheet
9 Ohms ±0.1% 0.6W Through Hole Resistor Radial Non-Inductive Metal Foil
Y00899R00000BR23R
DigiKey Part Number
Y00899R00000BR23R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y00899R00000BR23R
Description
RES 9 OHM 0.1% 0.6W RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Strip
Size / Dimension
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.336" (8.53mm)
Failure Rate
R (0.01%)