Y0065100R000T0L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
VPG Foil Resistors
In Stock: 0
Image for Y0065100R000T0L is not available
Y0065100R000T0L
DigiKey Part Number
Y0065100R000T0L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y0065100R000T0L
Description
RES 100 OHM 10W 0.01% RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 Ohms ±0.01% 10W Through Hole Resistor TO-204AA Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil
EDA/CAD Models
Y0065100R000T0L Models
Features
Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
Series
Temperature Coefficient
±2ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
1.530" L x 1.000" W (38.86mm x 25.40mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.335" (8.51mm)