Y00623K25710T9L
DigiKey Part Number
Y00623K25710T9L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y00623K25710T9L
Description
RES 3.2571K OHM 0.6W 0.01% RAD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.2571 kOhms ±0.01% 0.6W Through Hole Resistor Radial Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil
EDA/CAD Models
Y00623K25710T9L Models
Temperature Coefficient
±1ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.336" (8.53mm)