Y002862R5000T9L
DigiKey Part Number
Y002862R5000T9L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y002862R5000T9L
Description
RES 62.5 OHM 1W 0.01% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
62.5 Ohms ±0.01% 1W Through Hole Resistor Axial Non-Inductive Metal Foil
Category
Composition
Mfr
Features
Non-Inductive
Series
Temperature Coefficient
±8ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.000" L (9.53mm x 25.40mm)