1091M5-12V
DigiKey Part Number
L50155-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1091M5-12V
Description
LED PNL IND GREEN WIRE LEADS
Detailed Description
LED Panel Indicator Green 12V Wire Leads - 4.6" (116.84mm)
EDA/CAD Models
1091M5-12V Models
Category
Lamp Color
Green
Voltage
12V
Packaging
Bulk
Panel Cutout Dimensions
0.50" (12.70mm)
Termination Style
Wire Leads - 4.6" (116.84mm)