T54EE226M063ESA100
DigiKey Part Number
718-2561-2-ND - Tape & Reel (TR)
718-2561-1-ND - Cut Tape (CT)
718-2561-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T54EE226M063ESA100
Description
CAP TANT POLY 22UF 63V 2917
Detailed Description
22 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 63 V 2917 (7343 Metric) 100mOhm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T54EE226M063ESA100 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
22 µF
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
63 V