SMM02040E4421BB000
DigiKey Part Number
749-SMM02040E4421BB000TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMM02040E4421BB000
Description
SMM0204 15 4K42 0,1% B0
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.42 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
Category
Composition
Mfr
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Series
Temperature Coefficient
±15ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
MELF, 0204
Resistance
Supplier Device Package
Tolerance
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)