PAC300007507FAC000 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PAC300007507FAC000 |
Description | RES 0.75 OHM 3W 1% AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 750 mOhms ±1% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety Wirewound |
Series | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Operating Temperature -55°C ~ 275°C |
Part Status Active | Package / Case |
Resistance | Supplier Device Package Axial |
Tolerance | Size / Dimension 0.217" Dia x 0.650" L (5.50mm x 16.50mm) |