MMA02040C3307FB300
DigiKey Part Number
749-1084-2-ND - Tape & Reel (TR)
749-1084-1-ND - Cut Tape (CT)
749-1084-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMA02040C3307FB300
Description
RES 0.33 OHM 1% 0.4W 0204
Detailed Description
330 mOhms ±1% 0.4W, 2/5W Chip Resistor MELF, 0204 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
EDA/CAD Models
MMA02040C3307FB300 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)