MCU08050D2001BP500 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay
In Stock: 135
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 0
Direct
Susumu
TE Connectivity Passive Product
YAGEO
In Stock: 527
Upgrade
YAGEO
Panasonic Industry
In Stock: 633
Vishay Dale Thin Film
Vishay Dale Thin Film
In Stock: 881
In Stock: 870
2 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur Thin Film