ACASA1001S1001P1AT
DigiKey Part Number
749-1016-2-ND - Tape & Reel (TR)
749-1016-1-ND - Cut Tape (CT)
749-1016-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACASA1001S1001P1AT
Description
RES ARRAY 4 RES 1K OHM 1206
Manufacturer Standard Lead Time
38 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1k Ohm ±0.1% 125mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±25ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
EDA/CAD Models
ACASA1001S1001P1AT Models
Power Per Element
125mW
Series
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Grade
Automotive
Circuit Type
Isolated
Qualification
AEC-Q200
Tolerance
±0.1%
Resistor Matching Ratio
±0.05%
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Resistor-Ratio-Drift
±15ppm/°C
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)