AC03AT0002201JAC00 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AC03AT0002201JAC00 |
Description | RES 2.2K OHM 5% 3W AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 kOhms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Wirewound |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | AC03AT0002201JAC00 Models |
Category | Composition |
Mfr | Features Automotive AEC-Q200 |
Series | Temperature Coefficient 100/ +180ppm/°C |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Operating Temperature -55°C ~ 250°C |
Part Status Active | Package / Case |
Resistance | Supplier Device Package Axial |
Tolerance | Size / Dimension 0.189" Dia x 0.512" L (4.80mm x 13.00mm) |