AC03000004709JAC00
DigiKey Part Number
749-AC03000004709JAC00CT-ND - Cut Tape (CT)
749-AC03000004709JAC00TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC03000004709JAC00
Description
RES 47 OHM 3W 5% AXIAL
Detailed Description
47 Ohms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety Wirewound
EDA/CAD Models
AC03000004709JAC00 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 275°C
Size / Dimension
0.189" Dia x 0.512" L (4.80mm x 13.00mm)