VJ1206Y102MXJPW1BC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 6,085
Datasheet
Upgrade
Datasheet
1000 pF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
VJ1206Y102MXJPW1BC
DigiKey Part Number
VJ1206Y102MXJPW1BC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1206Y102MXJPW1BC
Description
CAP CER 1000PF 16V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ1206Y102MXJPW1BC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)