VJ0805A471KXBBC31
DigiKey Part Number
720-1262-2-ND - Tape & Reel (TR)
720-1262-1-ND - Cut Tape (CT)
720-1262-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0805A471KXBBC31
Description
CAP CER 470PF 100V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
VJ0805A471KXBBC31 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)