VJ0603Y101MXXCW1BC | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | VJ0603Y101MXXCW1BC |
Description | CAP CER 100PF 25V X7R 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 pF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | VJ0603Y101MXXCW1BC Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Capacitance | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Tolerance ±20% | Thickness (Max) 0.034" (0.87mm) |