VJ0402A330JLBAJ32
DigiKey Part Number
720-VJ0402A330JLBAJ32TR-ND - Tape & Reel (TR)
720-VJ0402A330JLBAJ32CT-ND - Cut Tape (CT)
720-VJ0402A330JLBAJ32DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0402A330JLBAJ32
Description
CAP CER 33 PF 100V NP0(C0G) 0402
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VJ0402A330JLBAJ32 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.024" (0.60mm)