TR3B105K050C2000
DigiKey Part Number
718-1309-2-ND - Tape & Reel (TR)
718-1309-1-ND - Cut Tape (CT)
718-1309-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TR3B105K050C2000
Description
CAP TANT 1UF 10% 50V 1411
Detailed Description
1 µF Molded Tantalum Capacitors 50 V 1411 (3528 Metric) 2Ohm
EDA/CAD Models
TR3B105K050C2000 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
2Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.083" (2.11mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
B
Voltage - Rated
50 V