RCMM026800JKS14
DigiKey Part Number
716-RCMM026800JKS14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RCMM026800JKS14
Description
RES 680 OHM 5% 1/2W AXIAL
Detailed Description
680 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-65°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)