T15B36AHM3/I
DigiKey Part Number
112-T15B36AHM3/ITR-ND - Tape & Reel (TR)
112-T15B36AHM3/ICT-ND - Cut Tape (CT)
112-T15B36AHM3/IDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T15B36AHM3/I
Description
TVS DIODE 30.8VWM DO214AA
Detailed Description
49.9V Clamp 31.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMB)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
31.1A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 185°C (TJ)
AEC-Q101
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30.8V
Voltage - Breakdown (Min)
34.2V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
49.9V