T15B12AHM3/I | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | T15B12AHM3/I |
Description | TVS DIODE 10.2VWM 17VC DO214AA |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 17V Clamp 91.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMB) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 91.2A |
Mfr | Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) |
Series | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -65°C ~ 185°C (TJ) |
Part Status Active | Grade Automotive |
Type Zener | Qualification AEC-Q101 |
Unidirectional Channels 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 10.2V | Package / Case DO-214AA, SMB |
Voltage - Breakdown (Min) 11.4V | Supplier Device Package |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 17V | Base Product Number |