SMB10J30A-E3/52
DigiKey Part Number
SMB10J30A-E3/52GITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMB10J30A-E3/52GICT-ND - Cut Tape (CT)
SMB10J30A-E3/52GIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMB10J30A-E3/52
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
48.4V Clamp 20.7A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMB)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
20.7A
Mfr
Power - Peak Pulse
1000W (1kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V