Image for SMAJ7.5A-E3/61 is not available
SMAJ7.5A-E3/61
DigiKey Part Number
SMAJ7.5A-E3/61GITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMAJ7.5A-E3/61GICT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ7.5A-E3/61
Description
TVS DIODE 7.5VWM 12.9V DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12.9V Clamp 31A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
31A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
7.5V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
8.33V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
12.9V