SM15T15A-E3/57T
DigiKey Part Number
SM15T15A-E3/57TGITR-ND - Tape & Reel (TR)
SM15T15A-E3/57TGICT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM15T15A-E3/57T
Description
TVS DIODE 12.8VWM 21.2V DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
21.2V Clamp 71A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
71A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12.8V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
14.3V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
21.2V